«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. X Media Art Museum, yeni sergisi 'Masterpiece''i sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor!

X Media Art Museum, yeni sergisi 'Masterpiece''i sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor!

x-media-art-museum-yeni-sergisi-masterpiecei-sanatseverlerle-bulusturmaya-hazirlaniyor.jpg

Multiverse Portal AI Data Exhibition, Parallel Universe, Leonardo da Vinci Wisdom of AI Light, Akdeniz’e Yolculuk Immersive Akvaryum Deneyimi ve son olarak Sezen Aksu Dijital Sanat Sergi Deneyimi eşliğinde misafirlerini ağırlayan X Media Art Museum, yeni sergisinde farklı bir deneyimle sanatın devlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. DasDas’ın ev sahipliğinde, OUCHHH tarafından tasarlanan MASTERPIECE / An Immersive AI Experience 17 Haziran’dan itibaren sanatseverlere kapılarını açıyor.

 

X Media Art Museum çok ses getiren dijital sergilerine bir yenisini daha eklemek için gün sayıyor. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen ve kısa sürede yoğun ziyaretçi sayısıyla büyük ilgi gören Parallel Universe sergisinin devamı niteliğinde olan MASTERPIECE / An Immersive AI Experience, sanatsal ifadenin sınırlarını aşan, sanat, bilim ve teknoloji alanlarını iç içe geçiren eşsiz bir yeni medya sergisi olarak sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.  İlk sergiden bugüne bugüne gelişen teknoloji ile birlikte sanatçıların daha önceki sergide bulunmayan bambaşka eserlerini, usta müzisyen Mercan Dede ve En İyi Film Oscar’ı alan ‘Nomadland’ın bestecisi Ludovico Einaudi’nin müzikleriyle deneyimleme şansı bulacağınız MASTERPIECE, 17 Haziran’dan itibaren DasDas’ta ziyaretçilerini bekliyor. 

OUCHHH tarafından tasarlanan sergide Leonardo da VinciVincent van Gogh ve Osman Hamdi’nin başyapıtları, yaratıcı zekanın gücüyle yakınlaşarak sanatsal evrimin labirent koridorlarını ve teknolojinin dönüştürücü etkisini araştırmak için çok boyutlu bir platformda buluşuyor. 20.000’den fazla resim, İtalyan sanat tarihi yıllıklarından elde edilen benzersiz veri setlerinin yapay zekanın karmaşık algoritmalarıyla uyumlu hale gelişiyle birlikte kararlı 15 milyar fırça darbesine dönüşerek adeta yeniden canlanıyor.

Fiziksel mekanın sınırlarının ortadan kalktığı, yapay zeka ve sanat işbirliğinin sonsuz bir evrene dönüştüğü sergi, ziyaretçileri geçmiş ve geleceğin yeniden tanımlandığı bir dünyayı deneyimlemeye davet ediyor. 

Maximum, Jotun, Paribu’nun destekleriyle 17 Haziran’da DasDas’ta ziyarete açılacak ‘MASTERPIECE / An Immersive AI Experience’, İstanbul’un yaz sezonunda kültür sanat hayatına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Basın Bildirisi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *