«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. AKÜNSAT’tan Başkan Topaloğlu’na ziyaret

AKÜNSAT’tan Başkan Topaloğlu’na ziyaret

akunsattan-baskan-topalogluna-ziyaret.jpg

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu ve Akdeniz Üniversitesi Sualtı Sporları Topluluğu (AKÜNSAT) Başkanı Onur Kuş Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek, 17’ncisi düzenlenecek olan Mustafa Ertuğrul Aker’i anma etkinlikleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 

Ziyarette, Gökoğlu ve Kuş’a topluluk başkan yardımcıları Aylin Dirikcan ve Nazlı Ceylan ve yerel tarihçi Ramazan Kar da eşlik etti.

 

Prof. Dr. Gökoğlu, ziyarette yaptığı konuşmasında, 2023 yılının Nisan sonu veya Mayıs başında yapılacak etkinliklerle ilgili Kemer Belediyesi’nden destek istediğini söyledi.

 

Etkinlikler kapsamında üniversite öğrencilerine Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’i tanıttıklarını anlatan Gökoğlu, Aker’in batırdığı Fransız savaş gemisi Paris 2’ye de dalış yapacaklarını kaydetti.

 

Başkan Topaloğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker tarihte çok önemli rol oynamıştır. Kemer için önemi büyüktür. Anma etkinliklerine Kemer Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

 

Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına gerçekleştirilecek olan 17. Mustafa Ertuğrul Aker’i Anma Etkinleri kapsamında Kemer açıklarında yer alan Fransız savaş gemisi olan Paris 2 Batığına dalış yapılacak.

 

Paris 2 savaş gemisinin batırıldığı siperlere bir gezi düzenlenecek ve Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda Aker’i anma programı yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Basın Bildirisi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *